Kwiatowe kompozycje i ich zielona energia
27

czerwca

Kwiatowe kompozycje i ich zielona energia

​Rośliny nawołują ludzi do życia w symbiozie z naturą za pomocą ich zielonej energii. Dzisiaj z każdej strony otaczają nas syntetyczne materiały oraz przetworzone produkty. To właśnie to wszystko sprawia, że zapominamy o tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zieleń.

Kwiaty oraz rośliny pełnią nie tylko rolę dekoracyjną. Ich zadanie to coś więcej niż tylko oczarowywanie nas swoim pięknem. Posiadają szereg korzystnych dla naszego zdrowia właściwości, sprawiają, że toksyny zawieszone w powietrzu znikają, hałas jest mniej dotkliwy, a nasze zmysły są ukojone. Floryści zachęcają do tego, aby w sezonie letnim otaczać się roślinami i je mocno eksponować razem z korzeniami, które tętnią życiem i mięsistymi liśćmi. To najprostszy sposób na to, aby te zielone wspaniałości odpłaciły się nam życiodajną energią.

Tendencja określana jako Zielona Energia (Botanical energy) w sezonie letnim sprawia, że bez konieczności opuszczania domu możemy przenieść się do tropikalnego lasu oraz pełnej dzikości dżungli. Dominująca i pełna radości zieleń oraz intensywne odcienie różu sprawiają, że przenosimy się w świat botaniki oraz rozmaitych tajemnic. Zieleń symbolizuje harmonię, energię oraz równowagę. Róż oznacza natomiast dobry nastrój oraz radość życia. Floryści tworząc swoje kompozycje, decydują się eksponować liście oraz korzenie. To właśnie dzięki temu można bez trudu można dowiedzieć się jaka jest ich struktura oraz unerwienie. W lecie kwiaty spotkać można na każdym kroku. Doskonale pobudzają nas do życia. Aranżacje kwiatowe mają z kolei do spełnienia funkcję dekoracyjną. Dzięki nim można stworzyć wspaniałe enklawy chroniące nas przed zgiełkiem i hałasem wielkich miast.

Piwonia To roślina o niezwykłym zapachu, a także pełnych, okrągłych płatkach. To właśnie te jej cechy sprawiają, że bardzo silnie przyciąga uwagę wszystkich tych, którzy zaliczają się do miłośników kwiatów. Ten orientalny kwiat wywodzi się z kraju pachnącej wiśni. Jego nazwa pochodzi od greckiego boga medycyny oraz uzdrawiania Paeona. Piwonia w intensywnie różowym kolorze pięknie wygląda z pastelowymi kwiatami, a także zimozielonymi liśćmi.

Frezja To bardzo delikatny kwiat, który charakteryzuje się naprawdę intensywną wonią. W sezonie letnim wypełnia ona pomieszczenia zapachem lata. Ojczyzną tej rośliny jest południowa Afryka – Przylądek Dobrej Nadziei. Frezja w mocnych kolorach różu sprawia, że w zielonych kompozycjach pojawia się niesamowity ładunek energii.