Szukasz pomysłu na biznes? Może produkcja kwiatów?
30

czerwca

Szukasz pomysłu na biznes? Może produkcja kwiatów?

Kto może zostać producentem kwiatów? Producentem kwiatów może zostać każdy. Priorytetem w tym wypadku są chęci.

Ktoś może powiedzieć, że nie dysponuje działką, aby produkować kwiaty. Kwiaty do życia potrzebują słońca, ponieważ zachodzi w nich proces fotosyntezy. Poza tym istnieją rośliny, które z powodzeniem mogą być uprawienie w pomieszczeniach zamkniętych. Idealnie nadaje się do tego celu własny dom, a nawet jedynie parapet. Może to być jednak również profesjonalna szklarnia. Jeśli chodzi o szklarnie, to nie należy jednak zbytnio się rozpędzać. Budowa szklarni jest bowiem ogromnym kosztem, który jednocześnie wymaga wiele pracy. Jeśli jednak ktoś wie, co robi, to budowa szklarni nie stanowi dla niego żadnej trudności.

Wróćmy jednak do pytania z początku: czy mogę zostać producentem kwiatów? Na takie pytanie można odpowiedzieć, zadając kolejne pytanie: czy kwiaty stanowią przeszkodę w twoim życiu? Czy w ogóle dostrzegasz ich obecność w swoim życiu? Jeśli nie stanowią przeszkody, a do tego widzisz ich piękno, jest to doskonały początek. Oznacza to bowiem, że nie drażni cię ich zapach, delikatność, a także nieustanne myślenie o konieczności podlewania czy też szukanie informacji na temat ich pielęgnacji, na przykład tego jak należy zajmować się storczykiem. Czy będę wiedział jak to zrobić? Czy w ogóle będzie mi się chciało? Gwarantuję, że tak, jeśli tylko dowiesz się ile za storczyka można dostać pieniędzy.

Hodowla kwiatów takich, jak jedwabniki. Z jednej strony to rośliny delikatne, a tak naprawdę silne, bardzo delikatne i tajemnicze a jednocześnie piękne. Jednak nie chodzi o to, aby wymieniać tu oksymorony. Chcę podkreślić, że każdy może zostać producentem kwiatów. Tyczy się to nawet tych osób, które nie dysponują własną ziemią. Można przecież produkować kwiatów mniej, jednocześnie wkładając w to naprawdę mnóstwo serca oraz dobierając gatunki rzadkie, które kosztują o wiele więcej niż zwykłe popularne gatunki roślin.

Jak zacząć? Znane przysłowie mówi, że to co zasiejesz, to zbierzesz. Na samym początku trzeba określić swoje priorytety. Chodzi o to, aby wiedzieć czego tak naprawdę chcemy. Należy przeliczyć pieniądze, którymi się dysponuje oraz podjąć decyzję na co mogą zostać wydane. Warto zacząć od jakiegoś kursu, który ukierunkuje posiadane predyspozycje. Ja nie lubię kwiatów, ale jestem zagorzałym zwolennikiem krzewów oraz drzew. Z powodzeniem można hodować je w doniczkach, oferując później gotowe sadzonki. Rzecz jasna dopiero wówczas, kiedy będą mogły już samodzielnie rosnąć. W przypadku drzew są to sadzonki o wielkości około dziesięciu – piętnastu centymetrów. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, uzyskanie sadzonki drzewka wcale nie jest takie proste. Bardzo dużo sadzonek zamiera jeszcze zanim zostaną wysadzone na miejsce stałe. Niektórzy mówią nawet, że to drzewa wybierają sobie miejsce, rosnąc tam, gdzie tak naprawdę chcą.